VVH JO 19-1 – Drachten JO 19-1

Op een winderig sportpark  De Warren, werd de eerste wedstrijd van de voorjaarsreeks gespeeld.

Beide teams waren hoog genoeg geëindigd in de najaar reeks om nu in de voorjaarsreeks te mogen voetballen voor promotie naar de Hoofdklasse . VV Drachten was  zelfs als eerste geëindigd in hun najaar reeks, daarnaast hadden beide teams elkaar ook al ontmoet in het Beker toernooi waar VVH aan het kortste eind trok. Maar nieuwe ronde nieuwe kansen. Het eerste wapenfeit was een 1 op 1 situatie die ontstond door een slordigheidje achterin, De bal werd slecht ingeschoten en Jouke kreeg de gelegenheid in te grijpen en dat deed hij prima. In de eerste 20 min was er een licht overwicht voor Drachten door een iets beter veldspel, maar het overwicht was niet zo groot dat dit door grote kansen tot een goal zou leiden voor Drachten. Het was een  terugspeelbal op de keeper die onder druk van de rechtsbuiten van Drachten,  Jouke tot een zeldzaam foutje dwong  0-1

Vlak voor de 0-1 raakte  de linksbuiten van Drachten geblesseerd, in een volle sprint schoot het in de Hamstring, een pijnlijk gezicht voor elke voetballer die dit heeft meegemaakt. Voordat de warrig fluitende scheids voor de rust floot, creëerde  VVH nog een  kans op de gelijkmaker maar zowel de inzet van Reinder als die van Sandro werd goed gepareerd door de doelman.

Na rust werd het snel duidelijk dat zich iets in de kleedkamer had afgespeeld, er stond een veel dwingender VVH dan voor rust. Jarrod was in de kleedkamer achtergebleven met een blessure, Alain ging een Linie naar achter en Niek kwam er op het middenveld bij, de laatst genoemde zette met een boogballetje Sandro oog in oog met de keeper maar deze redde opnieuw goed. In de 64e minuut viel wel de gelijkmaker, na een door kopbal van Niek ronde Sandro keurig af 1-1

In de 67e minuut ronde ook Lammert op bijna identieke wijze goed af 2-1. En de voorsprong is  een feit. Drachten was in deze fase van de wedstrijd meer bezig met zichzelf en de absoluut ongeloofwaardige  fluitende scheids,  die de begrijpelijke  frustratie van een aantal Drachten spelers beloonde met een gele kaart.  VVH hield ondanks een paar schermutselingen de kop er wel bij.

Een vrijetrap op zo’n 30 meter van de goal werd schitterend  binnengeschoten door Sandro, gedragen door de wind viel hij tussen de vingertoppen van de keeper en de lat binnen 3-1 . Ook Lammert speelde met de wind,  hij promoveerde een corner  tot doelpunt, en krult hem fraai bij de tweede paal binnen, Het doelpunt wordt afgekeurd door tussenkomst van de grensrechter, hij heeft als enige op het sportpark een handsbal geconstateerd en de scheidsrechter vindt zijn verhaal overtuigend genoeg.

4 minuten later wordt de aansluitingstreffer van Drachten wel akkoord  bevonden en het kloppende verhaal van de andere grensrechter niet overtuigend genoeg. Een buitenspel goal helpt Drachten weer enigszins in het zadel 3-2 .  Maar de achterste Linie bestaande uit Robin, Bennie,  Thije en Alain staat geen treffers meer toe voor Drachten.  in de 85e minuut valt het doek definitief, een slordigheidje in de opbouw wordt wederom door Sandro afgestraft 4-2

De samenvatting van deze dik verdiende overwinning is te zien via onderstaande link