Dramatische 2e helft nekt Hardegarijp in Marum

andaag mocht Hardegarijp aantreden tegen het onbekende Marum. Hardegarijp begon de wedstrijd wederom uitstekend. Na 38 seconden lag de bal al in het netje. Robin van den Akker herhaalde zijn kunstje van vorige week. Een prachtige voorzet van Alban Miftari werd knap binnengekopt door de jonge middenvelder. Toch had Hardegarijp het bijzonder moeilijk met de thuisploeg. Na 12 minuten was de stand dan ook alweer gelijk. Een voorzet vanaf de rechterkant werd verkeerd ingeschat door de defensie en de 1-1 verdween achter keeper van Schepen. Er moest een schepje bovenop. Hardegarijper Miftari nam dit iets te letterlijk. De middenvelder speelde de bal te ver voor zich uit en wou dit corrigeren. Voor deze harde charge kreeg de nummer 11 geel. Hardegarijp richtte zich weer wat op en begon ook weer met voetballen. Lang kon Marum dan ook niet genieten van de gelijke stand. Hessel Breeuwsma benutte de goede voorzet van Alban Miftari in twee instanties en maakte zijn eerste treffer voor Hardegarijp. Niets leek een mooie middag in de weg te staan. Marum kwam er nauwelijks nog aan te pas. Doelman Johan Bouma hielp Hardegarijp nog meer in het zadel. De goalie kreeg kortsluiting in zijn hoofd en stapte terwijl hij de bal in zijn bezit had vol op de voet van Robin van den Akker. Deze rare actie werd terecht bestraft met de rode kaart. Arbiter Pleiter stond op drie meter en kon niets anders dan deze merkwaardige actie bestraffen. De gegeven strafschop werd prima benut door Alban Miftari. Hardegarijp ging dan ook rusten met een comfortabele 3-1 voorsprong. Geen vuiltje aan de lucht zou je zeggen.

3-1 voor en een man meer is geen garantie op succes! Dit bleek vanmiddag wel in Marum. Hardegarijp kwam er de gehele 2e helft niet meer aan te pas. Behoudens een slap schotje van Rick de Groot en een kopbal van Oane Rijpma in de blessuretijd. Marum was heer en meester met tien man. Het liet Hardegarijp een lesje werklust en mentaliteit zien. Met 10 man knokte het zich naast Hardegarijp. Dit deed het via doelpunten van Oosterhoff en Terpstra. De thuisploeg mocht met dit gelijke spel nog het meest ontevreden zijn. Het mistte enkele levensgrote kansen op de 4-3. Hardegarijp en trainer Rob de Jong zullen flink wat stof tot napraten hebben. Wat Hardegarijp deze 2e helft aan het weer in grote getale opgekomen publiek liet zien was ver beneden peil. Er was de gehele 2e helft totaal geen druk op de bal en beweging naar voren. Het middenveld werd zwaar overlopen en verdedigend werden zelfs de simpelste ballen ingeleverd. Met dit complete falen in 1 helft bewees de ploeg vooral zichzelf een zeer slechte en onnodige dienst. Voor nu rest napraten en de kopjes weer omhoog om volgende week 90 minuten lang je beste beentje voor te zetten tegen opnieuw een onbekende, SV Griffioen. Hopelijk kan Hardegarijp dan de eerste 3 punter bijschrijven van dit seizoen.