Hardegarijp krijgt te weinig met punt in Damwoude

Op deze druilerige zaterdag 15 oktober, mocht Hardegarijp aantreden tegen het altijd sterke Broekster Boys. De thuisclub kent vele blessures en kreeg deze week nog een flinke klap te verwerken, door de mededeling dat hun leider ernstig ziek is. Op zulke momenten draait het even niet om voetbal. Hardegarijp wenst alle betrokkenen veel sterkte in deze moeilijke tijd.

Bij Hardegarijp moest Jelco Witteveen verstek laten gaan vanwege een blessure. Hij werd vervangen door Evert Dijkstra. Ondanks de vele blessures stond er bij Broekster Boys een prima elftal aan de aftrap. Trainer Ron de Boer kan dus putten uit een aardig brede selectie. De wedstrijd begon enorm rommelig en kansen waren er nauwelijks. De passes richting de voorwaartsen waren onnauwkeurig of spatten door op het natte gras. De eerste kansen waren er voor Broekster Boys. De gevaarlijke voorhoede met Dantuma, de Haas en Dreijer was een plaag voor de betrouwbare defensie. Toch ontstonden de grootste kansen uit standaard situaties. Keeper Oosterhuis moest handelend optreden na een bekeken vrije trap, en keerde uit de hierop volgende hoekschop opnieuw. Hierna raakte Broekster Boys zelfs nog een keer de paal, nadat de voorwaartsen van Hardegarijp stonden te slapen en weigerden mee te verdedigen. Al met al genoeg waarschuwingen voor de ploeg van trainer Rob de Jong zou je zeggen. Hardegarijp zette hier veel te weinig tegenover. Al had de kopbal van Berwout Beimers na een misser van keeper Krol zomaar in de goal kunnen verdwijnen. Keeper Krol kon nu wel om lachen om zijn curieuze redding en haalde opgelucht adem. Verder kreeg Rick de Groot via een vrije kopbal een uitstekende kans op een goal. Beide ploegen leken te gaan rusten met 0-0. Na een fout van aanvoerder Leo Spindelaar counterde Broekster Boys naar de 1-0. Hardegarijp had teveel mensen voor de bal. Vanuit eej snel gegooide inworp bracht het spits Rienk de Haas in stelling, die geheel vrijstaand de 1-0 tegen de touwen schoot. Zuur voor Hardegarijp maar op dat moment wel een terechte voorsprong voor de thuisploeg. Hardegarijp ging dan ook rusten met een achterstand.
Hardegarijp moest in de 2e helft uit een ander vaatje tappen. De mannen zullen ongetwijfeld op scherp zijn gezet door elkaar en trainer de Jong in de rust. Het weer massaal meegereisde publiek zag dit direct terug bij de start van de 2e helft. Het spel van Hardegarijp werd wat rustiger en de thuisclub kreeg niet zoveel vrijheid meer als in de 1e helft. Direct na rust was het Ralph Wietses die knap weg draaide bij zijn tegenstander maar over schoot. Hierna was het wederom spits Wietses met een mogelijkheid, maar keeper Krol was attent en op tijd zijn goal uit. Toch was het wachten op de gelijkmaker. Deze kwam via het hoofd van Oane Rypma, die geheel vrijstaand wel raad wist met de uitgemeten voorzet van Anne Kromhout. Hardegarijp rook bloed en voerde de druk op. Rick de Groot leek direct hierna de verdiende 1-2 te maken. Vanuit een fantastisch balletje van Berwout Beimers kreeg hij de mogelijkheid om Hardegarijp op voorsprong te zetten. De Groot nam de bal aan en wou hem langs keeper Krol tikken. Zijn inzet raakte nog net de uitgestoken hand van Krol en verdween net naast. Broekster Boys stond volledig onder druk en het was wachten op de goal. Trainer Ron de Boer herkende dit en besloot een bekend trucje uit te halen, door zijn keeper kramp te laten veinzen. Met deze slimme actie verdween even de tijdelijke druk op de goal van Broekster Boys.

Onnodige wending in de wedstrijd

Binnen een paar minuten leek de wedstrijd totaal onnodig te kantelen door 2 gele kaarten aan de zijde van Hardegarijp. Rechtsback Evert Dijkstra kreeg in eerste instantie geel na een lichte overtreding op de helft van Broekster Boys. Met al geel op zak gleed de druistige Dijkstra voor de dug-out van de Broek een speler omver. Scheidsrechter Volders kon natuurlijk niets anders doen dan Dijkstra te laten inrukken, met zijn 2e gele kaart. Bijzonder onnodig gezien de druk die de gasten hadden en de kansen die ontstonden direct na de 1-1. Trainer Rob de Jong greep direct in en ging met 2 aanvallers voorop spelen. Een prima en logische omzetting. Wie zou denken dat het nu aan de thuisclub was heeft het volledig mis. Hardegarijp creƫerde in het vervolg van de wedstrijd meer dan uitstekende kansen, en bleek zelfs met 10 man de betere ploeg. Scheidsrechter Volders uit Bedum maakte in deze 2e helft meerdere uitglijders en lag tenminste 3 keer op het gras. Hij verloor daarnaast na enkele vreemde beslissingen voor beide partijen, ook de grip op deze derby. Zo mocht Hardegarijper Anne Kromhout blij zijn met slechts geel na een gemene tackle van achteren op verdediger Beintema. Deze totaal onnodige actie had zomaar bestraft kunnen worden met rood. Broekster Boys liet zich vervolgens ook niet onbetuigd, met vooral Rienk de Haas en Abe Dreijer. Beide heren kwamen er opmerkelijk genoeg vanaf zonder kaarten. Dat Hardegarijp deze kaarten wel ontving van Volders voelde soms wat onrechtvaardig aan. Voetballend gebeurde er gelukkig ook nog wat in Damwoude. Dit gebeurde met name voor de goal van Broekster Boys. Berwout Beimers maakte een prachtige solo en schoot onfortuinlijk op de paal. De volgende kans voor Hardegarijp ontstond na een curieus moment. Het publiek op de tribune riep om de bal uit te spelen, wat werd gedaan door een speler van de thuisclub. De spelers van Hardegarijp besloten echter om de inworp snel te nemen en zagen vervolgens de geheel vrijstaande Berwout Beimers tegen de grond gewerkt worden. De scheidsrechter vond het doorspelen na deze verwarring kennelijk ook erg onsportief en weigerde Hardegarijp een strafschop te geven. Een tweetal smeekbeden aan de andere kant vonden ook geen gehoor bij Volders. Hardegarijp kreeg hierna toch nog een 100% kans op de meer dan verdiende overwinning. Aanvaller Ralph Wietses kwam alleen op de keeper af, maar schoot wederom op Krol. Deze kansen moeten er natuurlijk in. De teleurstelling overheerste nadat scheidsrechter Volders voor het einde blies. Hardegarijp had het vanmiddag wederom aan zichzelf te wijten dat het slechts een puntje meenam uit Damwoude. De ploeg herstelde zich knap na een erg matige 1e helft. Met een meer uitstekende 2e helft, waarin Hardegarijp zelfs na de onnodige rode kaart oppermachtig was. Vervolgens moet je jezelf natuurlijk wel belonen met de 3 punten. Dit gebeurde helaas niet. Na 7 wedstrijden vinden we Hardegarijp terug op een keurige 5e plaats. De aansluiting met de top is er nog steeds in deze zeer sterke 2e klasse.

Volgende week zaterdag is er een bekerronde, maar niet voor Hardegarijp. Hardegarijp is hierin immers al uitgeschakeld. Nu krijgen de spelersvrouwen vast de nodige aandacht, en draait het op zaterdag eens om wat anders dan voetbal. Er staan dan voor de mannen van Hardegarijp vast en zeker bezoekjes aan de schoonfamilie, woonboulevards of kledingwinkels op het programma. Na deze ontspanning is de selectie vast weer volledig opgeladen voor de volgende kraker, thuis tegen het altijd sterke CVVO uit Lemmer.