Leren ballen van vv Hardegarijp naar Ghana

Overal ter wereld wordt er gevoetbald. Maar de omstandigheden zijn niet overal hetzelfde. Een voetbalveld in Afrika is meestal een keihard zandveld vol hobbels, gaten en stenen. Toch is voetbal daar ongekend populair, ook in Ghana waar het een nationale sport is en de ‘Black Stars’, zeg maar het Nederlands Elftal van dat land, op handen gedragen worden. De spelers van het nationale team zijn echte helden, denk aan Mohammed Kudus, nu uitkomend voor Ajax.

Het is de droom van elk jongetje om zelf ook profvoetballer te worden. VV Hardegarijp helpt een handje om die droom te verwezenlijken. Elk jaar schenkt de club gebruikte voetbalschoenen en leren ballen aan de stichting Akwadaa Aseda die zich inzet voor goede doelen in Ghana. Een kleine tweehonderd ballen zijn nu onderweg naar Afrika en worden verdeeld onder voetbalclubs en scholen. ,,Dat uitdelen wordt een feest want goede voetbalschoenen en leren ballen zijn in ons kleine kikkerlandje heel normaal maar in Ghana niet’’, aldus Jan Kamminga van vv Hardegarijp. ,,Gewoon niet betaalbaar. Als club helpen we graag een handje want wij weten als geen ander hoe leuk en leerzaam voetbal voor kinderen is. Wij maken graag voetbaldromen waar.’’